Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Goszczanowie

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Zbieramy nakrętki dla NIKOLI !!!

Utworzono dnia 29.10.2021

Kartka dla Powstańca

Utworzono dnia 21.10.2021

Ogólnopolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Utworzono dnia 16.10.2021

W dniu 14 października 2021 roku dyrektor szkoły Pani Aleksandra Maryniaczyk brała udział w ogólnopolskich obchodach z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w której uczestniczyli m.in. Prezes Rady Ministrów Pan Mateusz Morawiecki, Minister Edukacji i Nauki  Pan Przemysław Czarnek oraz Łódzki Kurator Oświaty Pan Waldemar Flajszer.

czytaj dalej na temat: Ogólnopolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Utworzono dnia 13.10.2021

13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, znany również jako Dzień Nauczyciela – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Z racji tego święta, jak co roku uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię. Były pięknie wykonane wiersze oraz piosenki Następnie Uczniowie złożyli życzenia oraz wręczyli kwiaty nauczycielom i pracownikom z okazji ich święta. 

 
czytaj dalej na temat: Dzień Edukacji Narodowej

Naukabus w naszej szkole

Utworzono dnia 07.10.2021

5-6 października 2021 roku "Naukobus" pojawił się w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Goszczanowie.

Dzieci samodzielnie eksperymentując, mogły dostrzec inną, niezwykle emocjonalną twarz nauki. To nie tylko zwykłe lekcje biologii, chemii, fizyki czy informatyki, ale pełne niespodzianek samodzielne odkrywanie praw i zasad, które rządzą światem. Taką właśnie możliwość daje „Naukobus”, projekt Centrum Nauki Kopernik - Przyjechali do nas EDUKATORZY z Centrum Nauki Kopernik. To niezwykła lekcja NAUKI. Daje nam szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę. Edukatorzy pomagali zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżają prezentowane zjawiska naukowe. Redakcja: Admin

 

 
czytaj dalej na temat: Naukabus w naszej szkole

Naukobus z Centrum Nauki Kopernik w naszej szkole!

Utworzono dnia 05.10.2021

W dniach 4-6.10.2021r uczniowie naszej szkoły wezmą udział w wystawach objazdowych „Naukobusa”, które finansowane są w ramach wspólnego programu Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”. Wizyta w naszej placówce „Naukobusa” to okazja do obudzenia w uczniach naukowej pasji. Samodzielne eksperymentowanie pozwala obudzić ciekawość i uczyć się bez wysiłku. Podczas tej  przygody przy pomocy Edukatorów uczniowie będą mieli możliwość wykonać proste doświadczenia, tym samy przekonując się, iż naukę można praktykować bez specjalistycznego sprzętu. Celem zajęć z wykorzystaniem „Naukobusa” jest przede wszystkim wzmocnienie kompetencji badawczych uczniów, ich ciekawości i zainteresowania nauką. Redakcja: p. Emilia Karska

czytaj dalej na temat: Naukobus z Centrum Nauki Kopernik w naszej szkole!

Narodowe czytanie

Utworzono dnia 14.09.2021

W tym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się  do dziesiątej edycji ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie” pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. W ramach akcji „Narodowego czytania” odbyło się wspólne głośne czytanie dramatu Gabrieli  Zapolskiej  „Moralność Pani Dulskiej”. W tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie klas ósmych i siódmych, którzy podczas lekcji języka polskiego czytali fragmenty dzieła literackiego. Narodowe czytanie to wspaniała okazja, by popularyzować fundamentalne w polskiej kulturze dzieła, wzmacniać poczucie własnej tożsamości. Redakcja: p. Emilia Karska.

 

 

czytaj dalej na temat: Narodowe czytanie

Szczepienia uczniów

Utworzono dnia 10.09.2021

Nowy rok szkolny 2021/2022

Utworzono dnia 30.08.2021

Podziękowanie

Utworzono dnia 13.08.2021

Ważne komunikaty

Kontakt do szkoły

Tel: 43-8297004

email: spgoszczanow@wp.pl

DYREKTOR

502989841

W-CE Dyrektor

502990564

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 98

W poprzednim tygodniu: 132

W tym miesiącu: 360

W poprzednim miesiącu: 474

Wszystkich: 28584