BohaterOn” – kartka do powstańca

Utworzono dnia 24.10.2019

BohaterOn” – kartka do powstańca

po raz II w naszej szkole!!

POWSTANIE WARSZAWSKIE !!!

Nadzieja, która zmieniła się w rozpacz.

Bohaterstwo, które zmieniło się w tragedię.

Walczące miasto, które zmieniło się w cmentarzysko.

63 dni walki – 63 dni wiary w wolność!!

Szkoła Podstawowa w Goszczanowie już po raz  II włączyła się w akcję wysyłania kartek do Powstańców.  Organizatorami akcji są Fundacje Sensoria i Rosa, partnerem merytorycznym Instytut Pamięci Narodowej, a cała kampania została objęta patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Za jej pośrednictwem możemy razem z uczniami z całej  Polski  tworzyć wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach.
Dlaczego to takie ważne??...

1 sierpnia 1944 o godzinie „W”, wybuchło największe powstanie w okupowanej Europie. Przez 63 dni bohaterskiej postawy mieszkańców stolicy trwały walki i zmagania z przeciwnikiem.

2 października wobec braku wsparcia, pomocy, broni i nadziei powstańcy skapitulowali.

Dzisiaj bohaterowie tamtych dni są starszymi, często schorowanymi
 i samotnymi ludźmi. Pamięć i kilka ciepłych słów wniosą w ich życie  radość i nadzieję.

Dlatego zachęcamy was do włączenia się w
 akcję pisania listów, podziękowań, życzeń oraz przygotowania kartek do Powstańców Warszawskich – póki są jeszcze wśród nas!!

Możecie pisać kartki i listy do anonimowych powstańców lub zgłębić historie konkretnych adresatów swoich kartek i przekazywać je wychowawcom lub p. Justynie Jocz do dnia 20 X 2019 r.
Pamiętajcie!
Ten nasz drobny gest – dla nich będzie niezwykle wzruszający, bo własnoręcznie wykonana kartka to niepowtarzalne, osobiste  podziękowanie za ich poświęcenie i wytrwałość.  LICZYMY  NA WAS !