Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Goszczanowie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Utworzono dnia 27.06.2022

"Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować".   Jan Paweł II . Po miesiącach wytężonej pracy 24 czerwca 2022 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.  Za nami kolejny rok edukacji, który sprawił, że nauka i wiedza umocniła naszą wewnętrzną siłę i pewność nas samych. Ten wyjątkowy moment tradycyjnie przed opuszczeniem murów naszej szkoły rozpoczęliśmy polonezem klas VIII.  Na początku uroczystości uczniowie klasy VIII A i B przywitali Dyrektor szkoły Panią Aleksandrę Maryniaczyk, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów klas I-VII, rodziców oraz zaproszonych gości, jednocześnie zapraszając wszystkich na część artystyczną czerwcowego spotkania. Uczniowie wspominali lata spędzone w murach tej szkoły oraz dziękowali nauczycielom, wychowawcom klas oraz rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. 

  W podniosłej atmosferze odbyła się także ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły, który jest niewątpliwie symbolem budującym poczucie przynależności i najważniejszych wartości, tradycji oraz więzi, jaka łączy tych, dla których jest drogowskazem. I ma służyć jak ten żagiel ze słów Jacka Wejrocha: “Niektórym ludziom sztandary służą jako żagle”.  

Dziękujemy Klaudii Woźniak, Nikoli Janiak oraz Piotrowi Czarnkowi ustępującemu sztandarowi szkoły za wzorowe i chlubne reprezentowanie w uroczystościach szkolnych, państwowych i religijnych.  Miłą niespodziankę dla absolwentów przygotowali uczniowie klasy VII, którzy dobrym słowem i prezentem pożegnali starszych kolegów.  Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Panią Dyrektor nagród za wysokie wyniki w nauce, 100% frekwencję i sukcesy osiągnięte w konkursach.  Promocję do następnej klasy otrzymali wszyscy uczniowie. Liczna grupa dzieci osiągnęła bardzo wysokie wyniki w nauce. Podziękowania i Listy Gratulacyjne otrzymali również Rodzice uczniów.

   Wójt gminy Goszczanów, Pan Krzysztof Andrzejewski przekazał serdeczne podziękowania oraz nagrody rzeczowe najlepszej uczennicy w naszej szkole i gminie – Wiktorii Maciejewskiej z klasy VII A, która uzyskała średnią ocen 5,79. Pani Dyrektor skierowała także wzruszające słowa pożegnania do absolwentów naszej szkoły oraz pozostałych uczniów, gratulując całorocznej pracy. Pojawiły się także słowa uznania i podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za wkład w rozwój wiedzy, umiejętności, kompetencji i kształtowania postaw moralnych naszych uczniów, poświęcony czas i trud.  

    Podziękowania również zostały złożone Rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły, w szczególności - Pani Katarzynie Pawlak oraz Pani Ewie Woźniak, które odchodzą z Rady Rodziców po wielu latach współpracy ze szkołą.   Życzymy dalszych sukcesów i aktywnych działań społecznych. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że zawsze mogliśmy liczyć na Państwa zrozumienie, wsparcie i ofiarność, bo jak mawiał nasz patron szkoły:  “Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Mówiąc ,,do zobaczenia” życzyła Gronu Pedagogicznemu, uczniom, rodzicom i gościom udanych wakacji i wypoczynku. Prosząc o rozwagę, ostrożność i bezpieczeństwo podczas wakacji. Życzymy dobrego zdrowia i niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń przeżytych podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód. Życzymy, byśmy wszyscy mogli się dnia 1 września spotkać w szkole zdrowi, szczęśliwi, wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.  Naszym absolwentom życzymy wytrwałości, radości oraz dalszych sukcesów! Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy  Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II  w Goszczanowie . Redakcja: p. Magdalena Maciejewska.

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Utworzono dnia 27.06.2022, 05:30

Ważne komunikaty

Kontakt do szkoły

Tel: 43-8297004

email: spgoszczanow@wp.pl

DYREKTOR

502989841

W-CE Dyrektor

502990564

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 23

W poprzednim tygodniu: 54

W tym miesiącu: 77

W poprzednim miesiącu: 240

Wszystkich: 29719