Zainspirowani Konstytucją 3 Maja

Utworzono dnia 23.06.2021

Rozstrzygnięcie Konkursu „Zainspirowani Konstytucją 3 Maja „ Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, świadomy znaczenia Konstytucji 3 Maja jako ważnego elementu pamięci zbiorowej, oddając hołd wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wiekopomnego aktu - (…) pokoleniom Polaków, których niezłomna walka pozwoliła na przetrwanie lat niewoli i odzyskanie niepodległości, zachęca do refleksji nad dziedzictwem Konstytucji 3 Maja współcześnie”. Stąd też rok 2021 został ogłoszony przez Sejm - między innymi - ROKIEM KONSTYTUCJI 3 MAJA. Nasza szkoła włączyła się w obchody tej 230 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, poprzez udział konkursie przeznaczonym dla szkół podstawowych – zorganizowanym przez pana posła Rzeczpospolitej Polskiej – p. Piotra Polaka oraz radną sejmiku p. Dorotę Więckowską. Konkurs był objęty patronatem: Łódzkiego Kuratora Oświaty. Uczniowie chętnie włączyli się do konkursu – wykonali wiele kreatywnych prac plastycznych, wśród prac konkursowych były również wiersze, zadania matematyczne, testy, kotyliony, prace multimedialne, ale również wypieki – torty dla „Niepodległej”, ciasteczka i wiele innych.
WYNIKI: KATEGORIA I ( klasy I - III)
Miejsce I Lena Gawron - klasa IIIa
Miejsce II Barbara Gawron - klasa IIIb
Miejsce III Dawid Chojnacki - klasa II