Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Goszczanowie

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Utworzono dnia 27.01.2022

26 stycznia 2022r. w naszej szkole odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadzili: p. Norbert Frankiewicz i p. Paweł Kamiński - strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Goszczanowie. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe. Celem tego spotkania było usystematyzowanie i utrwalenie zdobytych wcześniej wiadomości i umiejętności.

Na początku zajęć dzieci dowiedziały się jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia. Po prezentacji przeszły krótki kurs prawidłowego wzywania pomocy oraz rzetelnego przekazywania informacji dotyczących nieszczęśliwego zdarzenia. Następnie pod czujnym okiem ratowników każde dziecko mogło sprawdzić zdobytą wiedzę podczas ćwiczeń z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do zadań, motywowane faktem, iż od ich umiejętności może kiedyś zależeć czyjeś życie.

To spotkanie jest dla nas bardzo cenne, dzieci od najmłodszych lat oswajają się z faktem  konieczności ratowania. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, wzywania pomocy oraz wykonywania najprostszych czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki takim lekcjom wszyscy uczymy się odpowiedzialności za siebie i innych.

Serdecznie dziękujemy  p. Norbertowi i p. Pawłowi za zaangażowanie, za czas poświęcony naszym  uczniom, za wspaniałe i interesujące zajęcia. Redakcja: Admin

 

Pierwsza pomoc

Utworzono dnia 27.01.2022, 06:54

Ważne komunikaty

Kontakt do szkoły

Tel: 43-8297004

email: spgoszczanow@wp.pl

DYREKTOR

502989841

W-CE Dyrektor

502990564

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 98

W poprzednim tygodniu: 132

W tym miesiącu: 360

W poprzednim miesiącu: 474

Wszystkich: 28584