Szkoła Pamięta

Utworzono dnia 01.11.2023

,,Człowiek żyje dotąd, dopóki trwa pamięć o nim"

Dzień Wszystkich Świętych to okazja do refleksji nad życiem i śmiercią, modlitwy za zmarłych oraz uczczenia pamięci tych, którzy odeszli. To święto ma głębokie znaczenie duchowe i kulturowe. Listopad to miesiąc refleksji i zadumy nad przemijaniem. W sposób szczególny pielęgnujemy w nim pamięć o zmarłych. Odwiedzamy groby bliskich, przyjaciół, znajomych, sąsiadów, nauczycieli. Nie zapominamy również o  tych, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Nasza Nasza szkoła po raz trzeci przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Ministra Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu. Uczniowie naszej szkoły odwiedzili cmentarze, miejsca pamięci w naszych okolicach. Zadbali o porządek i zapalili znicze na grobach, pamiętając przy tym o modlitwie.

Redakcja: p. Magdalena Maciejewska

Szkoła Pamięta