Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Utworzono dnia 23.06.2023

W dn. 23.06.2023 r. ponad 4,7 mln uczniów z ponad 20 tys. szkół zakończyło rok szkolny 2022/23. Wśród nich była także nasza szkoła, w której zarówno uczniowie jak i nauczyciele dzień po dniu podejmowali wysiłki na rzecz kształcenia i wychowania. Kończymy kolejny rok nauki pełen wyzwań, ciężkiej i systematycznej pracy, małych lub większych sukcesów a czasami trudnych sytuacji.

Jak co roku ten dzień rozpoczął się w kościele parafialnym mszą świętą, w której dziękowaliśmy za szczęśliwe miesiące nauki. Po niej udaliśmy się na ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym. Jak tradycja nakazuje uroczystą akademię rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów klas VIII z udziałem młodszych koleżanek, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Ósmoklasiści przywitali Dyrektor Szkoły Panią Aleksandrę Maryniaczyk, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów klas I-VII, rodziców oraz zaproszonych gości. W części artystycznej uczniowie podsumowali poszczególne etapy edukacji starając się umilić te ostatnie wspólne chwile tak, jak potrafili najlepiej. Swój występ zadedykowali wszystkim zebranym w podziękowaniu za wszelkie dobro, jakim zostali obdarzeni, za pomoc, wsparcie i trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Nie zabrakło też dobrego humoru z życia szkoły. Jednak głównym przesłaniem, na którym skupili się absolwenci były słowa naszego patrona św. Jana Pawła II: „W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem…”

Podniosłą część uroczystości stanowiła ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły -  symbolu wartości, tradycji i więzi, które łączą tych, dla których Jan Paweł II jest największym autorytetem. Dziękujemy ustępującemu pocztowi sztandarowemu szkoły w składzie: Natalia Szewczyk, Olga Drobnik i Filip Gaj za wzorowe pełnienie powierzonych funkcji w najważniejszych uroczystościach szkolnych, państwowych i religijnych. W następnym roku szkolnym zastąpią ich uczniowie obecnej kl. VI – Olga Tomczak, Maria Nowak i Konrad Staszczyk.

Ósmoklasistów pożegnali uczniowie klasy VII, którzy przygotowali dla nich miłą niespodziankę w postaci drobnych upominków.

Na zakończenie akademii głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała wychowawcom klas ósmych: pani Justynie Jocz i pani Danucie Pałuckiej za przygotowanie części artystycznej i dekoracji oraz panu Jackowi Kosowskiemu za oprawę muzyczną. Słowa pożegnania skierowała do absolwentów, życząc im realizacji marzeń w wybranych szkołach średnich. W swoim wystąpieniu odniosła się także do pozostałych uczniów, doceniając ich całoroczny wysiłek i gratulując im wyników w nauce. Pojawiły się także słowa uznania i podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za ich wkład w poszerzanie  wiedzy, umiejętności, kształtowanie postaw moralnych naszych uczniów oraz poświęcony czas. Odbiorcami podziękowań byli też wszyscy Rodzice, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły, w szczególności Rada Rodziców na czele z przewodniczącą - Panią Agnieszką Więcław. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że zawsze mogliśmy liczyć na Państwa zrozumienie, wsparcie i ofiarność. Życzymy, aby ta pozytywna energia towarzyszyła Wam w dalszych aktywnych działaniach.

Następnie Pani Dyrektor rozpoczęła najbardziej wyczekiwany moment jakim było wręczenie nagród za wysokie wyniki w nauce, 100% frekwencję i sukcesy w konkursach. Podziękowania i Listy Gratulacyjne otrzymali również Rodzice uczniów ze średnią ocen co najmniej 5.0.

Przewodniczący Rady Gminy, pan Paweł Piaseczny w imieniu Wójta Gminy Goszczanów pana Krzysztofa Andrzejewskiego przekazał podziękowania oraz nagrody rzeczowe dla najlepszej uczennicy w naszej szkole i gminie – Wiktorii Maciejewskiej z klasy VIIIA, która uzyskała średnią ocen 5,88. GRATULUJEMY jej i życzymy dalszych sukcesów! Za szczególne osiągnięcia docenione zostały także dziewczynki z kl. IV, które spośród 877 szkół województwa łódzkiego zajęły II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego: Gabriela Gawron, Lena Leśniak i Nadia Stępniak. Było to największe osiągnięcie szkoły w konkursach w tym roku szkolnym. GRATULACJE!

Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła Gronu Pedagogicznemu, Uczniom, Rodzicom i Gościom udanych wakacji, bezpiecznych podróży, wypoczynku oraz niezapomnianych wrażeń abyśmy wszyscy w dniu 1 września mogli spotkać się pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.

Redakcja: p. Danuta Pałucka

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023