Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Goszczanowie

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Kreatywność dzieci nie zna granic

Utworzono dnia 20.01.2022

Kreatywność dzieci nie zna granic! Po raz kolejny zaprosiliśmy dzieci z naszej szkoły do udziału w warsztatach kreatywnych. Warsztaty malowania koszulek to pełnia kreatywności i dobrej zabawy. Redakcja: : p. Emilia Karska.

 
czytaj dalej na temat: Kreatywność dzieci nie zna granic

Życzenia Bożonarodzeniowe

Utworzono dnia 22.12.2021

Murem za polskim mundurem-podziękowania

Utworzono dnia 17.12.2021

Podziękowania za szlachetnej paczki

Utworzono dnia 14.12.2021

Akcja: "Na psią łapę"

Utworzono dnia 01.12.2021

OSTATNIE POŻEGNANIE

Utworzono dnia 22.11.2021

Przepełnieni niewypowiedzianym bólem zawiadamiamy, że dnia 22 listopada 2021 roku w wieku 60 lat zmarł wieloletni nauczyciel i były dyrektor naszej szkoły, Bogumił Kaczorkiewicz.   

Uwielbiany nauczyciel, przyjaciel dzieci i wspaniały kolega, był filarem nie tylko naszej szkolnej społeczności. Pan Bogumił czterokrotnie zasiadał w Radzie Gminy, w tym trzy razy jako jej przewodniczący. Był też członkiem Rady Parafialnej, a przez ponad 30 lat pełnił posługę organisty w naszej parafii, za co został odznaczony przez ordynariusza diecezji kaliskiej Pierścieniem św. Józefa.

W tych trudnych chwilach cała społeczność naszej szkoły łączy się w bólu z rodziną zmarłego, zwłaszcza z żoną Jolantą (naszą byłą pracownicą) oraz jego dziećmi i wnukami. Jesteśmy razem z Wami połączeni w modlitwie za naszego zmarłego przyjaciela.

Aleksandra Maryniaczyk

Dyrektor Szkoły

czytaj dalej na temat: OSTATNIE POŻEGNANIE

„Murem za polskim Mundurem”

Utworzono dnia 22.11.2021

Udział w akcji „Murem za polskim Mundurem”

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II z inicjatywy klasy VIIIA, zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do włączenia się w akcję: „MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM”. Chcemy tym wesprzeć wszystkie służby mundurowe, które bronią naszej granicy. W zawiązku z tym w naszej szkole organizujemy zbiórkę słodkich przekąsek takich jak: batony, czekolady itp. Zachęcamy młodych uczniów do stworzenia własnoręcznych kartek lub laurek z wyrazami wsparcia za pełnioną służbę. Okażmy swoją wdzięczność. 

czytaj dalej na temat: „Murem za polskim Mundurem”

Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych

Utworzono dnia 21.11.2021

14 Listopada  przypadał  Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych. Uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z łamańcami w języku polskim. Była to świetna okazja, aby poćwiczyć aparat mowy i wyraźną artykulację.  Redakcja: p. Emilia Karska

czytaj dalej na temat: Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych

Szlachetna Paczka 2021

Utworzono dnia 18.11.2021

Giganty mocy

Utworzono dnia 04.11.2021

 W dniu 27 października uczniowie klasy VIII b , VII a, VII b udali się na wycieczkę do interaktywnego muzeum o węglu i energii „Giganty Mocy „ w Bełchatowie. Uczniowie w sposób multimedialny obserwowali proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, wydobywanego i przetwarzanego przez  bełchatowskie giganty mocy, tj. kopalnię węgla brunatnego i elektrownię konwencjonalną. „Spacerowali” po dnie morza i odwiedzili las tropikalny, dowiadując się przy tym o poszczególnych fazach formowania się złóż węgla brunatnego, eksperymentowali w generatorze odpowiedzialnym za wytwarzanie prądu, sterowali procesem wytwarzania energii oraz podziwiali szczątki mamuta, żyjącego niegdyś na obszarze dzisiejszej odkrywki węgla brunatnego w Bełchatowie. Brali też udział w warsztatach edukacyjnych, stanowiących doskonałe uzupełnienie wiedzy zdobywanej w szkole.  Były to warsztaty:

czytaj dalej na temat: Giganty mocy

Ważne komunikaty

Kontakt do szkoły

Tel: 43-8297004

email: spgoszczanow@wp.pl

DYREKTOR

502989841

W-CE Dyrektor

502990564

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 98

W poprzednim tygodniu: 132

W tym miesiącu: 360

W poprzednim miesiącu: 474

Wszystkich: 28584