AKTUALNOŚCI, strona 2:
Kreatywność dzieci nie zna granic
Kreatywność dzieci nie zna granic! Po raz kolejny zaprosiliśmy dzieci z naszej szkoły do udziału w warsztatach kreatywnych. Warsztaty malowania koszulek to pełnia kreatywności i dobrej zabawy. Redakcja: : p. Emilia Karska.
Życzenia Bożonarodzeniowe
Murem za polskim mundurem-podziękowania
Podziękowania za szlachetnej paczki
OSTATNIE POŻEGNANIE
Przepełnieni niewypowiedzianym bólem zawiadamiamy, że dnia 22 listopada 2021 roku w wieku 60 lat zmarł wieloletni nauczyciel i były dyrektor naszej szkoły, Bogumił Kaczorkiewicz.
Uwielbiany nauczyciel, przyjaciel dzieci i wspaniały kolega, był filarem nie tylko naszej szkolnej społeczności. Pan Bogumił czterokrotnie zasiadał w Radzie Gminy, w tym trzy razy jako jej przewodniczący. Był też członkiem Rady Parafialnej, a przez ponad 30 lat pełnił posługę organisty w naszej parafii, za co został odznaczony przez ordynariusza diecezji kaliskiej Pierścieniem św. Józefa.
W tych trudnych chwilach cała społeczność naszej szkoły łączy się w bólu z rodziną zmarłego, zwłaszcza z żoną Jolantą (naszą byłą pracownicą) oraz jego dziećmi i wnukami. Jesteśmy razem z Wami połączeni w modlitwie za naszego zmarłego przyjaciela.
Aleksandra Maryniaczyk
Dyrektor Szkoły
czytaj dalej na temat: OSTATNIE POŻEGNANIE„Murem za polskim Mundurem”
Udział w akcji „Murem za polskim Mundurem”
Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II z inicjatywy klasy VIIIA, zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do włączenia się w akcję: „MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM”. Chcemy tym wesprzeć wszystkie służby mundurowe, które bronią naszej granicy. W zawiązku z tym w naszej szkole organizujemy zbiórkę słodkich przekąsek takich jak: batony, czekolady itp. Zachęcamy młodych uczniów do stworzenia własnoręcznych kartek lub laurek z wyrazami wsparcia za pełnioną służbę. Okażmy swoją wdzięczność.
Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych
14 Listopada przypadał Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych. Uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z łamańcami w języku polskim. Była to świetna okazja, aby poćwiczyć aparat mowy i wyraźną artykulację. Redakcja: p. Emilia Karska
Giganty mocy
W dniu 27 października uczniowie klasy VIII b , VII a, VII b udali się na wycieczkę do interaktywnego muzeum o węglu i energii „Giganty Mocy „ w Bełchatowie. Uczniowie w sposób multimedialny obserwowali proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, wydobywanego i przetwarzanego przez bełchatowskie giganty mocy, tj. kopalnię węgla brunatnego i elektrownię konwencjonalną. „Spacerowali” po dnie morza i odwiedzili las tropikalny, dowiadując się przy tym o poszczególnych fazach formowania się złóż węgla brunatnego, eksperymentowali w generatorze odpowiedzialnym za wytwarzanie prądu, sterowali procesem wytwarzania energii oraz podziwiali szczątki mamuta, żyjącego niegdyś na obszarze dzisiejszej odkrywki węgla brunatnego w Bełchatowie. Brali też udział w warsztatach edukacyjnych, stanowiących doskonałe uzupełnienie wiedzy zdobywanej w szkole. Były to warsztaty: